Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Od 2013 roku Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto ustanowione uchwałą sejmu.

W naszym przedszkolu  Dzień Przedszkolaka  świętowaliśmy już po raz kolejny.

Dnia 20 września przedszkolaki z Przedszkola w Wierzchowie bawiły się doskonale podczas obchodzonego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Każda sala przedszkolna została przystrojona w innym kolorze. Dzieci również zostały ubrane w kolorze odpowiadającym swojej grupie. Uroczystość została otworzona po odśpiewaniu przez dzieci „Hymnu przedszkolaka”. Panie

w swoich grupach poprowadziły zabawy integracyjne, w których uczestniczyły przedszkolacy. Były zabawy ruchowe z chustą animacyjną, balonami, tańce, bańki mydlane, puzzle „Przedszkolaki to super dzieciaki” oraz malowanie kolorowych balonów. Nasze przedszkolaki otrzymały odznaki „Przedszkolak na medal” oraz słodki poczęstunek.

W tym dniu wszyscy bawili się wyśmienicie, a uśmiech nie znikał

z twarzy dzieciaków. Jeszcze raz - z okazji Dnia Przedszkolaka życzymy Wam Drogie Dzieci, przyjemnych chwil wypełnionych zabawą, szczęścia i radości.

Monika Rogala